Третя річниця звільнення Бучі: вшанування пам’яті жертв військових злочинів
- Додому
- Третя річниця звільнення Бучі: вшанування пам’яті жертв військових злочинів

- 05 Кві, 2025
- Дорошенко Олександр
- Коментарі Вимкнено до Третя річниця звільнення Бучі: вшанування пам’яті жертв військових злочинів
Третя річниця звільнення Бучі: вшанування пам’яті жертв військових злочинів
Сьогодні ми відзначаємо третю річницю звільнення Бучі від російських військових окупантів. Після визволення з’ясувалося, наскільки жахливими були військові злочини проти мирних жителів, скоєні військами РФ. Лише у Бучанському районі Київщини виявилось вбито 1700 осіб, здебільшого місцевих мешканців. Шокуюча інформація про масові вбивства стала однією з причин, що унеможливила продовження мирних переговорів з Москвою у квітні 2022 року. З нагоди вшанування пам’яті жертв цих злочинів до Бучі приїхали спікери та віцеспікери парламентів з Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швеції, а також представники Європейського парламенту. Серед гостей був і Марк Бернс, духовний радник Дональда Трампа, вам цікаво, чи дійсно він донесе цю інформацію до Трампа?
Водночас, Дональд Трамп, який раніше попереджав Володимира Путіна, що терпець може урватися у разі затягування мирних переговорів, також надіслав попередження Володимиру Зеленському про високі ризики, які виникають, якщо Україна намагатиметься уникнути угод щодо корисних копалин.
Російські війська нарощують тиск на Україну, зокрема, на Сумщині. Атакуючи цей регіон, агресори у двадцять разів більше почали використовувати безпілотники, а масштаби руйнування цивільної інфраструктури зросли у п’ять разів. Ви можете переглянути фотографії з прикордонних сіл Сумщини, виконані Костянтином та Владою Ліберовими.
Після публікацій у західній пресі про те, що Володимир Зеленський готовий провести вибори влітку, «Українська правда» розмістила інтерв’ю з головою ЦВК Олегом Діденком. Він зазначив, що на проведення післявоєнних виборів знадобиться більше часу, ніж зазвичай, оскільки потрібно буде актуалізувати реєстр виборців, а також організувати голосування мільйонів українців за кордоном, що вимагатиме змін у законодавстві.
Важливо відзначити міжнародну новину: лідерка ультраправого французького «Національного об’єднання» Марін Ле Пен отримала вирок — 4 роки позбавлення волі за фінансові злочини. Найважливіше — суд позбавив її виборчих прав на 5 років. Це означає, що вона, яку багато експертів вважали потенційною фавориткою президентських виборів 2027, не зможе взяти в них участь, якщо ж вирок не буде скасовано в апеляції.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що в рамках угод з українськими фармацевтичними виробниками з 1 квітня очікується зниження цін на понад 100 найменувань медичних препаратів. Середній розмір знижки складе 17%, а коливатиметься від 10% до понад 60%, залежно від препаратів. До цього списку входять ліки для лікування серцево-судинних захворювань, ГРВІ, хвороб дихальної системи, нервової та ендокринної систем, а також дерматологічних та шлунково-кишкових патологій.
Не залишилася без уваги й декларація лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука, доходи якого у 2024 році зменшилися в десять разів через зниження гонорарів і роялті.
У соціальних мережах активно обговорюють побутову конфліктну ситуацію між ветераном і групою жінок, яка спалахнула через російську музику. Згідно зі свідченням жінок, після вимкнення музики ветеран став агресивним і вдарив одну з них. Водночас друзі військового зауважують, що агресія виходила від жінок, які почали кидати пляшки. На опублікованому відео ми бачимо фрагмент конфлікту, однак обставини, що передували йому, залишаються невідомими. Відомо, що чоловік був переведений з бойової бригади до Київського обласного ТЦК за станом здоров’я, а у травні 2024 року був звільнений і наразі не проходить військову службу.
