Створення управління космічної політики в Україні: нові горизонти для оборони
- Додому
- Створення управління космічної політики в Україні: нові горизонти для оборони

- 29 Бер, 2025
- Дорошенко Олександр
- Коментарі Вимкнено до Створення управління космічної політики в Україні: нові горизонти для оборони
Створення управління космічної політики в Україні: нові горизонти для оборони
Міністерство оборони України анонсувало створення управління космічної політики, яке стане платформою для співпраці між державними та приватними компаніями, а також науковими установами у сфері космосу, з метою підтримки українських збройних сил.
Заступник міністра оборони з питань цифровізації, Катерина Черногоренко, зробила цю заяву під час форуму “Space For Ukraine”. “Ми маємо законодавство щодо космічної діяльності, яке вказує, що Міноборони відповідальне за формування політики в області військового космосу. Це включає не тільки закупівлю інноваційних рішень від інженерів, але й створення спільноти для залучення кращих рішень в Україні, а також формування космічних військ”, – підкреслила вона.
Черногоренко також зазначила, що відомство має намір стати ключовим замовником в Україні у сфері космічних технологій, послуг та продуктів. Управління має на меті об’єднати зусилля держави і приватного сектору, а також науковців космосу для ефективної взаємодії з Силами оборони.
“Ми прагнемо, щоб усі інноватори та інженери, що займаються розробкою космічних технологій, знали наші контакти, мали чітке розуміння цифрових точок входу для взаємодії з Міністерством оборони. Це управління є координаційним центром, що генерує нові ідеї та політики”, – додала посадовець.
Вона повідомила, що до 2030 року Україна планує запустити національні супутники для оборонних потреб, а також систему оповіщення про повітряні тривоги й контролю за космічним простором.
У січні 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію загальнодержавної програми науково-технічного розвитку космічної діяльності на 2021-2025 роки, яка передбачає створення до двох тисяч нових робочих місць у космічному секторі та зростання кількості науково-технічних фахівців у цій галузі.
