Рівень недовіри до антикорупційних органів в Україні: тривожні результати опитування
- Додому
- Рівень недовіри до антикорупційних органів в Україні: тривожні результати опитування

- 26 Бер, 2025
- Левченко Тетяна
- Коментарі Вимкнено до Рівень недовіри до антикорупційних органів в Україні: тривожні результати опитування
Рівень недовіри до антикорупційних органів в Україні: тривожні результати опитування
В Україні спостерігається значний спад довіри до антикорупційних органів, зокрема до Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Вищого антикорупційного суду (ВАКС). За даними соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова, 62,3% респондентів не довіряють НАБУ, 61,6% – САП, а судовій системі, до якої входить ВАКС, довіряють лише 27% населення.
Ці показники сигналізують про серйозні проблеми в роботі антикорупційних структур, які, можливо, пов’язані зі скандалами, що виникли останнім часом. Н недавно виявилося, що співробітника НАБУ було затримано за виготовлення та збут наркотичних речовин, а керівництво Бюро підозрювали в розкритті матеріалів слідства підозрюваним. Також став відомий випадок, коли детектив НАБУ незаконно перетнув кордон та втік до Румунії.
Критичні оцінки діяльності НАБУ, САП та ВАКС не тільки від громадськості, але й від правової спільноти. Політичний експерт Олег Постернак заявив, що детективи НАБУ змушують свідків до інтимних стосунків, вказуючи на деградацію Бюро, яка вимагає термінового перезавантаження.
Додатково, українські юристи критикують суддів Вищого антикорупційного суду, звинувачуючи їх у виконанні завдань прокурорів САП та детективів НАБУ в обмін на можливість збагачення через купівлю елітної нерухомості та дорогих автомобілів. Доктор юридичних наук Микола Мельник вказав, що ВАКС часто «закриває очі» на порушення закону, що негативно впливає на його рішення та сприяє підтримці обвинувачення.
На думку журналіста Юрія Ніколова, НАБУ зосередилося не на боротьбі з корупцією, а на самопіарі, не реагуючи на серйозні порушення в сфері. За його словами, “Бюро перетворилося на структуру, яка займається не серйозними справами, а лише формальностями”.
Опитування проводилося Центром Разумкова з 28 лютого по 6 березня 2025 року. Всього було опитано 2018 респондентів, і теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
