Переговори України та США в Саудівській Аравії: нові домовленості про режим припинення вогню
- Додому
- Переговори України та США в Саудівській Аравії: нові домовленості про режим припинення вогню

- 27 Бер, 2025
- Левченко Тетяна
- Коментарі Вимкнено до Переговори України та США в Саудівській Аравії: нові домовленості про режим припинення вогню
Переговори України та США в Саудівській Аравії: нові домовленості про режим припинення вогню
Президент Володимир Зеленський оголосив, що під час зустрічі між делегаціями України та США в Саудівській Аравії було досягнуто важливих домовленостей щодо реакції Києва на можливі порушення режиму припинення вогню з боку Росії. Як повідомляє “РБК-Україна”, про це Зеленський заявив 25 березня на прес-конференції.
За словами президента, у спільній заяві після переговорів не було зазначено, які наслідки чекають на сторону, що порушить режим припинення вогню. “Я розумію чому: американська сторона прагнула уникнути будь-яких ускладнень, тому не хотіла вдаватися в подробиці”, – відзначив Зеленський.
Однак українська команда порушила питання щодо механізму реагування на порушення перемир’я. “На сьогодні ми отримали відповідь: якщо ми виявимо, що хтось порушує режим, ми звертаємося до нашої американської сторони з фактами та доказами”, – додав президент.
Що ж має відбутися далі, Зеленський не уточнив. Нагадаємо, що делегації України та США провели два раунди переговорів у Саудівській Аравії, один з яких відбувся 23 березня, а наступного дня, 24 березня, американська команда зустрілася з представниками Росії. Друга зустріч між українською та американською командами відбулася 25 березня.
Як повідомили Українські Новини, міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що всі сторони домовилися про забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі, а також про заборону ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури.
В Білому домі також опублікували заяву з результатами зустрічі американської та російської делегацій у Саудівській Аравії, зазначивши, що Вашингтон і Москва також досягли угоди щодо безпечного судноплавства в Чорному морі.
