Новий етап співпраці: деталі угоди України та США

  • Додому
  • Новий етап співпраці: деталі угоди України та США

Новий етап співпраці: деталі угоди України та США

Депутат Ярослав Железняк поділився важливою інформацією щодо нової угоди про корисні копалини, яку Україна отримала від США. Цей документ вже не є просто рамковим меморандумом, який планували підписати ще 28 лютого перед скандалом в Овальному кабінеті. Наразі це велике зобов’язання, яке складається з 18 розділів і вимагатиме ратифікації. Железняк наголошує, що угода створена з інтересами США на першому плані, а Україна збирається віддавати частину доходів від всіх видобувають корисних копалин на своїй території, зокрема як державними, так і приватними компаніями. В той же час, квота США – це вже надана допомога. Кошти з фонду будуть конвертовані у валюту та виведені за межі країни. Управління цим фондом контролюється США, де 3 із 5 директорів мають право вето. Дана угода діє безстроково, проте Железняк вважає, що вона потребує суттєвих змін, адже в нинішньому вигляді не має шансів на ратифікацію парламентом.

Міністр фінансів США, Скотт Бессент, зазначив, що сподівається на швидке обговорення та не виключає укладення угоди вже наступного тижня.

Володимир Зеленський, під час прес-конференції у Парижі, також підкреслив, що говорити про підписання угоди ще зарано, та що юристи повинні детально вивчити документ.

Президент України прибув до французької столиці для участі в засіданні “коаліції охочих” для підтримки нашої країни. Зеленський відзначив велику кількість пропозицій щодо відправлення миротворців до України. Він зазначив, що протягом десятка днів відбудеться нова зустріч для представлення базової стратегії розміщення військових контингентів інших країн, що опровергає недавні новини західних медіа.

Сьогодні, на жаль, ситуація з російськими ударами залишається критичною. Херсон знову став мішенню, зокрема атаковано міський вокзал, внаслідок чого загинула принаймні одна особа. Як зазначив Володимир Зеленський, також постраждали енергетичні об’єкти, що є серйозним порушенням угоди з США. Київ чекає реакції Вашингтона. Напад також стався на Дніпро, де трьох осіб було поранено, а значна кількість матеріальних збитків торкнулася підприємств та житлових будинків.

Президент поділився з союзниками у Парижі інформацією стосовно намірів ворога: російські війська готуються до весняного наступу, у тому числі на Сумщині та Харківщині. Завдяки нашим збройним силам зараз на Курщині вдається тримати позиції, блокуючи атакуючі сили РФ.

Генштаб військових згадав про успішну операцію на російській авіабазі в Енгельсі, під час якої було знищено 96 крилатих ракет, які Росія планувала використати у своїх нападах на Україну.

Журналісти “Української Правди” оприлюднили інформацію про втечу колишнього депутата Київської міськради, фігуранта справ про корупцію, який, як виявилося, отримав допомогу від позаштатних співробітників СБУ у проведенні спецоперації.

У додатку “Резерв+” тепер стало можливим оформлення відстрочки для людей з інвалідністю. Раніше таку можливість мали лише ті, хто був внесений до реєстру Пенсійного фонду.

На фоні масового залишення міжнародних компаній з російського ринку, італійська компанія Ariston Group оголосила про повернення на російський ринок, а російський президент Путін надав їй повний контроль над її підрозділом, що раніше управлявся “Газпромом”. Це рішення може мати негативні наслідки для міжнародних бізнес-відносин.

Дональд Трамп анонсував введення мит у 25% на усі автомобілі, які імпортуються в США, сподіваючись на те, що це спонукатиме виробників відкривати заводи в країні. Однак іноземні автозапчастини також підпадатимуть під оподаткування.

І на завершення, триває перепалка між нардепом Олексієм Гончаренком і волонтерами. Сергій Притула став на захист Сергія Стерненка, назвавши Гончаренка “тупою мраззю” за звинувачення в роботі на агресора. В свою чергу, депутат вимагає звіт про витрати зібраних коштів.

Левченко Тетяна