Незаконний видобуток вугілля на Донецькій області: факти та наслідки

  • Додому
  • Незаконний видобуток вугілля на Донецькій області: факти та наслідки

Незаконний видобуток вугілля на Донецькій області: факти та наслідки

Внаслідок незаконного видобутку вугілля на території, що межує із шахтою Свято-Покровська в Донецькій області, шкода для держави перевищує 5 мільярдів гривень. Про це йдеться у звіті Державного бюро розслідувань. У листопаді 2024 року співробітники ДБР зупинили незаконну діяльність з видобутку вугілля у селищі Курицине Краматорського району.

“У 2021 році одна з приватних компаній отримала ліцензію на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовища кам’яного вугілля, проте так і не реалізувала намічені плани”, – повідомляють у ДБР.

Паралельно, група осіб, яка об’єдналася у злочинну організацію, захопила цю територію та розпочала незаконний видобуток. До складу угруповання входили 10 осіб, які виконували функції технічного забезпечення видобутку, охорони, контролю за шахтарями, ведення обліку і реалізації незаконно здобутого вугілля.

Вони здійснювали видобуток на глибині близько 80 метрів без жодних дозволів. Для цього навіть вдалося перетворити старий, неактивний вентиляційний канал шахти Свято-Покровська на шахтний ствол для спуску працівників.

“Організатор незаконного бізнесу також уклав угоду з головою місцевої територіальної громади, який сприяв захопленню земельної ділянки, підробивши документи щодо її передачі в оренду підприємству, підконтрольному організатору”, – йдеться у повідомленні ДБР.

Крім цього, місцевий керівник прикриває незаконну діяльність на ураженій території. Наразі триває досудове розслідування.

Варто зазначити, що у січні група “Метінвест” підтвердила призупинення роботи Покровської вугільної групи через зміни на фронті, нестачу електроенергії та погіршення безпекової ситуації.

Левченко Тетяна