Космічна політика України: Нова ера для Міноборони

  • Додому
  • Космічна політика України: Нова ера для Міноборони

Космічна політика України: Нова ера для Міноборони

Міністерство оборони України оголосило про створення управління космічної політики, що має на меті об’єднанню державних і приватних підприємств, а також науковців у сфері космосу для співпраці з українськими збройними силами.

Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко поділилася цією інформацією під час форуму “Space For Ukraine”. “Ми маємо законодавство, що регулює космічну діяльність, яке покладає на Міноборони обов’язок формувати стратегію у військовій космічній сфері. Це не лише закупівля новітніх рішень у інженерів, а також створення спільноти, яка допоможе найкращим рішенням потрапити в Україну. Крім того, ми плануємо створення космічних військ”, – зазначила Черногоренко.

Вона також підтвердила, що оборонне відомство прагне стати основним замовником у сфері космічної техніки, продуктів та послуг в Україні. Це управління зосередиться на об’єднанні державних і приватних установ, а також науковців космічної галузі для ефективної взаємодії зі Збройними силами України.

“Ми хочемо, щоб всі інноватори та інженери, які працюють над розробкою космічних технологій, мали змогу контактів і знали цифрові точки доступу для співпраці з нами (Міноборони). Це управління стане координаційним центром, генератором ідей та політик”, – додала вона.

За словами Черногоренко, до 2030 року Україна планує створити національні супутники для оборонних цілей, а також впровадити систему повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки, в рамках якої передбачається створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній сфері та підвищення кваліфікації науково-технічного персоналу.

Дорошенко Олександр