Археологічне відкриття в Меджибожі: знайдені кістки мамонта стародавніми людьми
- Додому
- Археологічне відкриття в Меджибожі: знайдені кістки мамонта стародавніми людьми

- 09 Кві, 2025
- Дорошенко Олександр
- Коментарі Вимкнено до Археологічне відкриття в Меджибожі: знайдені кістки мамонта стародавніми людьми
Археологічне відкриття в Меджибожі: знайдені кістки мамонта стародавніми людьми
У селищі Меджибіж, розташованому в Хмельницькій області України, археологи здійснили вражаюче відкриття: вони знайшли кістки мамонта, оброблені людьми. Ці знахідки можуть бути до 400 тисяч років, що робить їх найдавнішими серед відомих артефактів.
Про це інформує International Journal of Osteoarchaeology. Українські дослідники вивчали кістки степового мамонта, виявлені на стоянці первісних людей у Меджибожі. Ця стоянка належить до періоду раннього палеоліту, етапу давно минулої кам’яної доби. В ході розкопок виявилося, що давні люди обробляли бивні мамонта — найбільший з фрагментів має довжину 15 сантиметрів. Археологи з’ясували, що стародавні люди загострювали ці уламки з обох боків, створюючи з них знаряддя праці.
Вчені вважають, що один з таких фрагментів, краї якого зійшлися під гострим кутом, може бути вістрям. Чи використовували його для списа — залишається таємницею. Ще один артефакт має овальну форму.
Археологи не мають точної інформації про призначення знайдених об’єктів. Можливо, це могли бути «навчальні макети», на яких молодь навчалася працювати з більш твердими матеріалами. Але версія про те, що у Меджибожі знайдені справжні знаряддя праці, також не виключається.
Варто згадати, що нещодавно у таїландській провінції Пхаяо, під час прокладання залізниці, будівельники виявили стародавній храм, віком близько 1 000 років.
